Titulní obrázek

Kdo je vlastně lídrem na českém automobilové trhu?

Publikováno: 15.květen 2013

Automobilka Hyndai je ve při s mladoboleslavskou Škoda Auto. Důvodem je vzájemné předhánění, kdo je vlastně lídrem na českém trhu.

Podle tiskové zprávy Hyundai si soukromí zákazníci v březnu letošního roku v ČR koupili 4 716 automobilů, z toho bylo 919 vozů značky Hyundai.

Za první tři měsíce si tito zákazníci koupili 11 489 vozů a z toho 2159 vozů značky Hyundai. Podíl Hyundai na trhu českých soukromých zákazníků, tak za první kvartál činil 18,8%, v březnu podíl narostl již na 19,5%. Hyundai je nejprodávanější automobilovou značkou českým soukromým zákazníkům. Tomuto tvrzení však odporoval mluvčí mladoboleslavské automobilky pan Jozef Baláž tak, že podle jejich statistik je Škoda Auto stále jedničkou na českém trhu.

Podle Auto Škoda za první tří měsíce letošního roku na českém trhu registrovali celkem 10558 vozů Škoda, z toho bylo 3467 vozů zakoupeno nebo financováno soukromou klientelou a 7091 vozů bylo pořízeno právními subjekty, takzvanou firemní klientelou. Tato statistika zohledňuje i vozy pořízené privátními zákazníky prostřednictvím finančních produktů leasingových společností.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Je tedy evidentní, že Škoda Auto se dále považuje za jedničku na trhu. Automobilka dodává, že oceňuje výkony konkurence, zároveň však stále prodává několikanásobně vozů více, než druhá, resp. třetí značka na domácím trh.

Tento spor je vhodný klasifikovat jako spor o ničem. Ano, trvá to již pár dní a úplně zbytečně.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich