Titulní obrázek

Novinky automobilky Hyundai

Publikováno: 2.duben 2013

Korejský výrobce si na ženevský autosalon připravil dvě SUV a jeden závodní speciál. Jedná se o modely Grand Santa Fe, ix35 a i20 WRC. A na co se můžeme těšit?

Hlavním tématem na stánku Hyundai byl nový model Grand Santa Fe. Oproti menšímu modelu je Grand Santa Fe vyšší (o 10 mm), širší (o 5 mm), delší (o 225 mm) a má o deset centimetrů delší rozvor. Díky tomu pojme až šest nebo sedm cestujících a k tomu kufr spolkne 607 litrů haraburdí. 

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

I když si ho s "malým" Santa Fe můžete docela snadno splést, stejné nejsou. Jiná je maska chladiče, mlhovky i přepracované nárazníky nebo lité disky. O pohon se stará výhradně naftový 2,2 litrový čtyřválec o výkonu 197 koní.

K vidění byl i faceliftovaný Hyundai ix35. Ve zkratce. Vůz dostal bi-xenonové světlomety s LED osvětlením a novou masku chladiče. Změny se udály i v interiéru, nejvíc je to vidět na novém přístrojovém panelu Supervision, všimnete si ale i lepších materiálů a několika nových drobností.

Hyundai ale ukázal, že myslí i na své sportovní aktivity. Přepracovaný závodní koncept pro šampionát WRC dostal pozměněný nárazník a masivní křídlo na zádi. Co pohledem neodhalíte jsou přepracované tlumiče a tužší karoserie. Testování bude probíhat po zbytek letošního roku, aby byl vůz připravený vyrazit v roce 2014 na závodní tratě.

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich