Titulní obrázek

Pikes Peak 2013

Publikováno: 2.červen 2013

Na letošní závod do vrchu Pikes Peak se určitě těší jak automobilka Hyundai, tak závodník Rhys Millen. Jejich spory jsou u konce spolupráce je již domluvená. Rekordmana tak uvidíme za volantem v Genesisu. Již koncem června.

Rhys Millen obnovil partnerství s korejskou automobilkou do takové míry, že bude letos opět závodit na slavném závodě Pikes Peak za volantem upraveného Genesise. Zdá se tedy že spory mezi závodníkem Millenem a automobilkou Hyundai opět stojí.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Poslední červnový den se pokusí projet 19,99 km dlouhý úsek rychleji, než za loňských 9:46.164. Byl to opravdu šokující čas, Rhysovi se tak povedlo ujet závod pod deset minut. Nebude úplně jednoduché vyškrábat se na samotný vrcholek hory v Coloradu ještě rychleji, protože právě tenhle čas je aktuálním rekordem.

Kromě toho si Hyundai do Colorada přiveze ještě jednu těžkotonážní zbraň. Tvarem sice bude připomínat Hyundai Genesis, ale půjde o lehoučký speciál s motorem naladěným na 900 koní a 1083 Nm. Pokud se tedy nepodaří zlepšit čas s loňským modelem, pak s tímhle určitě ano. 

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich