Titulní obrázek

Vysoká zůstatková cena modelu Hyundai Santa Fe

Publikováno: 24.srpen 2012

Společně s ostatními konkurenty byla ve Francii posuzována třetí generace modelu Hyundai Santa Fe pro segment D. Časopis L’Argus tvrdí, že po 36 měsících a 75.000 ujetých kilometrech si nová generace zachová 44,20 % své původní pořizovací ceny.

Své konkurenty tak předčí, a to včetně modelů Honda CR-V (43,40 %), Kia Sorento (40,95 %), Nissan X-Trail (40,65 %) a Mitsubishi Outlander (39,80 %). Studie zmínila jako hlavní vlastnosti přispívající k dlouhodobé přitažlivosti nové generace Santa Fe dynamický design, kvalitní interiér a ekologické poháněcí ústrojí. Vnější design s asertivním a sportovním vzhledem je považován za výraznou odlišnost od přímých konkurentů, zatímco interiér je kladně hodnocen za svou vysokou úroveň komfortu a praktičnosti.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Po ujetí 90.000 km si má stejný model podle prognózy udržet 41,60 % své původní hodnoty, což je vyšší hodnota než u stejných konkurentů. Díky novým bezpečnostním prvkům, mezi něž patří aktivní kapota a asistent pro jízdu v jízdním pruhu a také díky programu pětileté záruky se očekává, že budou pro Hyundai Santa Fe ve Francii platit nižší sazby pojistného než u téměř všech jeho konkurentů.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde