Titulní obrázek

Countryman WRC - konec kariéry?

Publikováno: 15.říjen 2012

Countryman WRC končí svou kariéru. Prozatím nevíme, zda přejde aspoň k soukromým týmům. Je to škoda.

Návrat legendy se nekoná. Mini prostřednictvím tiskové zprávy oznámilo, že si ve vrcholné rally balí kufry a po roce a půl mizí ze scény. Faktem je, že Mini se ve WRC úplně nedařilo, ale prchnout takhle brzy je trochu zbabělost, už z toho důvodu, že jsme se mohli v příštím roce dočkat zajímavého souboje s Volkswagenem Polo WRC a čerstvě představeným modelem Hyundai i20 WRC. 

Důvodem odchodu prý není neúspěch, sama automobilka hodnotí své působení zcela opačně. Za celou dobu se na pódium postavili jen třikrát a jejich největším úspěchem bylo druhé místo na Rally Monte Carlo.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Přestože tovární značka ze soutěže mizí, je určitá naděje, že John Cooper Works Countryman WRC uvidíme i v budoucnu, v rukou soukromých týmů. Moc šancí tomu ale nedáváme, vývoj speciálu půjde k ledu, stejně jako vývoj nových součástek. Navíc Mini nestačí na konkurenci už dnes.

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich