Titulní obrázek

Třídveřový Hyundai i30 se pomalu představuje

Publikováno: 22.září 2012

Korejská Kia odhalila svou třídveřovou variantu oblíbeného hatchbacku. Automobilka Hyundai na nic nečekala a ukázala i tu svou. A na co se můžeme těšit? Například na výběr budete mít ze čtyř motorizací.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Vypadají jako pokrevní bratři. Jde o Kiu a Hyundai. Nehnou se od sebe totiž ani na krok, a nejinak tomu je i u představení třídveřového modelu. Minulý týden se představila sériová podoba nového pro_cee'du, a dnes je tu i třídveřový Hyundai i30.

Svou tvář si sice zachovává, ale při podrobnějším zkoumání odhalíte oproti zavedenému pětidvířku některé rozdíly, jako například úplně nové mlhovky, mřížku chladiče, nebo jiný zadní nárazník. Z profilu je to úplná hračka, kromě sportovnějšího profilu a křídla si určitě všimnete i nových šestnáctipalcových disků.

Tahle nejméně praktická varianta doplní stávající hatchback a kombík, přičemž pod kapotu zamíří čtyři různé motorizace. Kromě benzínové a naftové čtrnáctistovky čekáme i šestnáctistovku s výkonem 135 koní a dost možná pod kapotu zamíří i foukaný čtyřválec z Velosteru, který ze sebe dokáže vydolovat rovných 200 koní. Více informací se ale dozvíme 27. září, kdy se ukáže v rámci pařížského autosalonu.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain