Titulní obrázek

Hyundai i30 je nyní ještě výkonnější

Publikováno: 31.říjen 2012

Americká tunningová výstava se již blíží. Automobilka Hyundai tu představí koncept modelu i30 s výkonem přes 600 koní. Bohužel, vůz se sériově vyrábět nebude.

Na americkou tuningovou výstavu přiveze Hyundai povedený koncept Hyundai i30 s výkonem přes 600 koní. Tohle se asi do série nedostane...

Levný hatchback posílil na výkon přes 600 koní. Nejde o globální facelift, který by se týkal všech vozů, ale případ jednoho výstavního kusu pro tuningovou show SEMA. Do parády si tuneři z Bisimoto Engineering vzali Hyundai Elantra GT, což není nic jiného, než evropský Hyundai i30.

o pohon se postará benzínová osmnáctistovka, i když značně poladěná. O pořádnou nálož výkonu se zasadilo obří turbodmychadlo, nové jsou vačkové hřídele, kované písty Arias, iridiové svíčky NGK nebo mezichladič Spearco. Z původního motoru toho očividně moc nezůstalo.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Ani uvnitř nezůstal kámen na kameni, posádku chrání trubkový rám a na svém místě podrží závodní sedadla Bisimoto. Naživo se koncept ukáže na SEMA Show, která začíná 30. října v Las Vegas. Určitě se máme na co těšit.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain