Titulní obrázek

Nošovické továrně Hyundai se v České republice daří

Publikováno: 28.listopad 2012

Sdružení automobilového průmyslu oznámilo, že nárust tuzemské výroby osobních vozů stagnuje. V úplně jiné situace se však nachází nošovická továrna Hyundai. Právě zde stoupla výroba až o 30 %.

Nárůst tuzemské výroby osobních aut se na podzim zastavil. Zatímco v prvním pololetí produkce rostla o téměř pět procent, za deset měsíců letošního roku to bylo jen o 0,03 procenta na 997 807 vozů. 

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Výroba stoupla jen nošovické automobilce Hyundai, a to o téměř 30 procent. V kolínské firmě TPCA Czech se výroba stabilizovala, když do října vykázala pokles o necelých 22 procent. V srpnu to bylo přes 23 procent. Mladoboleslavské Škodě Auto výroba klesla o zhruba 1,3 procenta.

U nákladních vozidel vzrostla výroba o 15 procent na 1127 vozů, což je dáno větší produkcí ve společnosti Avia Ashok Leyland Motors. Ta zvýšila meziročně výrobu o 72 procent. Produkce autobusů klesla o šest procent na 2647 vozidel.

Například týnecká Jawa, jako jediný tuzemský výrobce motocyklů, zvýšila produkci na víc než dvojnásobných 2240 strojů.

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde